מידוף למחסן

 
היעילות של מחסן מושפעת בצורה משמעותית מיעילות המדפים הנמצאים בו

כאשר אנו בונים מחסן, בין אם מדובר במחסן ביתי לשימוש עצמי או במחסן תעשייתי המשמש למגוון רחב של דברים, נרצה כמובן להקים את המחסן היעיל ביותר והנוח ביותר לשימוש. מידוף למחסן משפיע בצורה משמעותית על נוחות השימוש במחסן ויעילותו, היות והוא קובע איזה גודל של פריטים נוכל לאחסן, מה המשקל המקסימלי שבו ניתן להשתמש, כמה דברים יכנסו למחסן, שימוש בעזרים כגון מלגזות ועוד, ולכן כאשר בוחרים מידוף למחסן חשוב להשקיע בכך זמן ומחשבה לשם בחירת המערכת המתאימה ביותר עבורנו.
 

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנו בוחרים מדף הינו שימוש בחומר חזק ועמיד

 
כאשר בוחרים מדפים למחסן חשוב לחשוב גם על החומר ממנו הם עשויים, היות וחומרים שונים מספקים יציבות, עמידות וגמישות שונה. מדפי מתכת למחסן הינם בין המדפים הפופולאריים ביותר לשימוש כיום, היות והם מאפשרים אחסן של פריטים גדולים וכבדים במיוחד ללא חשש מפגיעה במדף, וכן הינם עמידים לאורך זמן ולכן דורשים תחזוקה מינימאלית. כמו כן, כיום מערכות רבות מאפשרות גמישות בשימוש במדפי מתכת למחסן, כך שהם יכולים להתאים לכל מחסן ולכל צורך.
 
 

כיום ניתן ליהנות ממדפים מודולריים המאפשרים שינוי של סידור המדפים במחסן

 
מדפים מודולריים הינם מדפים הניתנים לשינוי על פי הצורך. בעבר, היה צריך לקבוע מראש אילו מדפים נתקין במחסן, באיזה מרחק אחד מהשני, באיזה אורך ובאיזה רוחב. באמצעות מערכת מדפים מודולרית ניתן ליהנות מגמישות רבה בסידור המדפים במחסן. גמישות זו מאפשרת שינוי של הסידור בהתאם לחפצים שנרצה לאחסן, כך שניתן להתאים באופן אופטימלי את סידור המדפים לצורך הנוכחי, ולשנות אותם בהמשך במידה ונצטרך לעשות זאת. בשיטה זו ניתן לנצל את חלל המחסן בצורה היעילה ביותר וכן לחסוך בעלויות עבור שינוי צורת המדפים בשיטות אחרות.
 

מידוף מחסן יעיל יכול להתבצע בין היתר גם באמצעות מערכות זרימה

 
אחת הבעיות המרכזיות במערכות מידוף למחסן מתעוררת כאשר מדובר באחסון מוצרים המשנים את טריותם, כלומר- המוצר הראשון שנכנס למחסן צריך להיות גם הראשון אשר יוצא ממנו. עובדה זו מקשה עלינו במיוחד היות והמוצרים הראשונים שנכנסים למחסן נמצאים לרוב דווקא באזורים שקשה יותר להגיע אליהם, וכן לאורך זמן יכול להתרחש ערבוב בין מוצרים מתקופות שונות. מערכות זרימה הינן מערכות המאפשרות שינוע של מוצרים על ידי מערכת גלגליות הממוקמת על מדפים, כך שניתן להכניס ולהוציא בקלות מוצרים מכל אזורי המחסן, ללא תלות בשלב בו הכנסנו אותם וללא צורך בשימוש במכשור כבד כגון מלגזות. המערכת מצוידת בין היתר במעצור המאט את המוצרים לפני הגעתם לסוף המסלול, כך ששלמותם נשמרת לאורך התהליך.
 

מערכת נוספת המקלה על השימוש במחסן הינה מערכת דרייב-אין

 
מערכת דרייב-אין הינה מערכת נוספת אשר נועדה להקל על השימוש במחסן וסידורו, והיא מבוססת על כך שמידוף המחסן מותאם לשימוש במלגזה- המדפים ממוקמים בצורה המאפשרת נסיעה בטוחה ונוחה עם המלגזה וכן שימוש פשוט בה בכל חלקי המחסן. מערכת זו מתאימה במיוחד למחסנים בהם אין שימוש במוצרים עם תוקף, ולכן מה שנכנס ראשון יכול לחכות זמן מה באחסון.
 

כיום ישנם מנגנונים רבים נוספים בהם ניתן לעשות שימוש במידוף למחסן

 
כיום ישנן מערכות רבות וכן מוצרים מגוונים אשר מטרתם לסייע לנו בשיפור ארגון מחסנים כגון מידוף קל וכבד, סולמות, תאי אחסון, עגלות ועוד.

סמארט מערכות קומפקטוס הינה חברה מומחית בתחום האחסון ומספקת מגוון רחב של מוצרים ופתרונות אחסון אשר יכולים להתאים לשלל צרכים, תוך שימוש במוצרים האיכותיים ביותר בשוק.